سبک های مختلف دکوراسیون داخلی چیست؟

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی, شناخت سبک های مختلف دکوراسیون داخلی یکی از اصولی ترین کارهایی به شمار می آید که برای دکوراسیون منزل خود باید در نظر داشته باشید.

اینکه شما بدانید هر طرح دارای چه ویژگی هایی می باشد شما را در طراحی دکوراسیون داخلی مورد نظرتان  راهنمایی می کند. به‌همین‌ دلیل در این مطلب از وب سایت دکوراسیون داخلی استون با شما هستیم تا به موضوع انواع سبک های دکوراسیون داخلی بپردازیم و شما را با این سبک‌ها آشنا کنیم.

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

یکی از مهم ترین سبک های دکوراسیون داخلی، سبک مدرن می باشد. پیش از این در مطلبی با عنوان «سبک مدرن و نشانه های آن در طراحی منزل» در رابطه با این سبک گفته بودیم. که تأکید این سبک بر فرم های شسته رفته، الگوهای معاصر، مصالح طبیعی و یک جریان یکپارچه بین فضاهای خارجی و داخلی، ترکیبی از آسایش واقعی و شیک بودن به ارمغان می آورد.

ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته ی دست بشر است پل ارتباطی می زند. برای آشنایی کامل با سبک مدرن، این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

 سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون منزل به شما می رود که خیلی از ما به خوبی با آن آشنا هستیم.

سبک کلاسیک ، از مبلمان آنتیک گرفته تا پارچه‌های گل‌دار چاپی، گاهی به‌عنوان یک سبک قدیمی و منسوخ شناخته می شود. اما چنین چیزی درست نیست. اگرچه ظاهر این سبک طراحی داخلی الهام‌گرفته از گذشته است، اما واقعا هدفش راحتی در خانه است. همه عناصر حسی آشنا دارند و هر کدام در جایگاه خود قرار دارند.

در یک طراحی سنتی همه چیز از مبلمان گرفته تا محل قرارگیری مبل‌ها در تعادل است. مبلمان تمایل دارد تا در یک چیدمان رسمی قرار گیرد تا دیگران در آن به گفتگو دعوت شوند و در امتداد محور اتاق قرار گیرد. البته دلیلی ندارد که در این سبک همه‌چیز در هماهنگی باشند، اما این سبک مناسب کسانی نیست که به ناهماهنگی و شیوه‌های تلفیقی علاقه دارند.

اگرچه نباید خیلی از تقارن دور شوید، اما راه‌های زیرکانه‌ای وجود دارند که فضای خانه را از داشتن جلوه‌ای ایستا دور می‌کنند.

یک آینه مرتفع در مقابل دیوار قرار دهید، آثار هنری را به صورت گروهی بر روی دیوار نصب کنید تا حس حرکت ایجاد شود، و یا یک میز در کنار صندلی دسته‌دار قرار دهید.

در این اتاق شکل نامنظم فرش اتاق را از حالت خشکی در آورده و به آن انرژی بخشیده است.

 سبک مدیترانه ای برای دکوراسیون داخلی منزل

سبک مدیترانه را نیز می توان به عنوان یکی از ساده ترین و در عین حال متفاوت ترین سبک های دکوراسیون داخلی برشمرد. بر اساس مطلب «سبک مدیترانه ای با رنگ و بافت های هیجان انگیز» این سبک شادترین و جسورانه ترین سبک برای طراحی داخلی منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند. چیزی که در این سبک معماری داخلی بیشتر به چشم می خورد استفاده از رنگ های خالص است.

اگر قرار است از رنگ زرد استفاد شود، این رنگ دقیقا خورشید را مهمان فضاهای داخلی خانه شما می کند.

آبی ها نیز به همین شکل، رنگ های آبی که در این سبک استفاده می شوند شما دقیقا یاد دریا می اندازد. طراحی فضاهای بیرونی که به این سبک دیزاین شده اند، شما را به عمق آرامش می رسانند.

 سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی

سبک ساحلی را نیز می توان به عنوان یکی از بهترین سبک های دکوراسیون داخلی در مناطق گرمسیری معرفی کرد. بر اساس مطلب «سبک ساحلی خنک برای تابستان گرم» اگر بخواهیم خیلی دقیق باشیم می‌توانیم بگوییم که سبک ساحلی بسته به مکان خانه، سبکی بسیار شخصی است، سبکی که احتمالا وقتی به «خانه‌های کنار ساحل» فکر می‌کنیم به ذهن‌مان می‌رسد.

روشن و خنک، با پالت رنگی الهام‌گرفته از شن و حلزون‌ها، و نیز دریا و آسمان، که در همه جای آن نشانی از تابستان حضور دارد.

سبک ساحلی بیش‌تر از این‌که بخواهد همه جزئیات را از ساحل الهام بگیرد، به‌دنبال خلق یک حال‌وهوای ساحلی می باشد. یک فضای ساحلی، راحتی، آسودگی، و احساسی از ساحل را برمی‌انگیزد. شما حتی اگر کیلومترها از ساحل دور باشید هم می‌توانید از چنین سبک طراحی داخلی در فضای خانه‌یتان استفاده کنید.

 سبک بالیوودی در دکوراسیون داخلی

سبک بالیوودی برای عاشقان بالیوود و سینمای هند انتخاب فوق العاده ای است! پیش از این در مطلبی سبک بالیوودی را معرفی کرده‌ایم و گفته ایم که با شنیدن نام بالیوود ناخودآگاه فیلم های هندی پر رزق و برق، رنگی و بسیار شاد در ذهنمان تداعی می شود. سبک بالیوود در طراحی داخلی نیز دقیقا القا کننده همین حس ها در فضای خانه است.

از آن جایی که فرهنگ هندی به فرهنگ ایرانی نزدیک است استفاده از عناصر، وسایل و به طور کلی اصول طراحی هندی می تواند با ذوق و سلیقه ایرانی هم خوانی داشته باشد.

در این جا به شما می گوییم اگر فردی هستید با روحیات شاد و پر انرژی و دوست دارید طراحی داخلی منزلتان نیز همین انرژی و نشاط را به اعضای خانواده انتقال دهد آشنایی با این سبک و رنگ های آن را به شما توصیه می کنیم.

و در آخر 

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.

راه های ارتباطی ما:

تماس: 09129640949

اینستاگرام: decorations_stone

واتساپ: 989129640949

وبسایت: www.decorations-stone.com

ساعت کاری: ۸ صبح الی ۲۱

آدرس: تهران، پردیس, جاجرود، شهرک صنعتی کمرد، کوچه الماس پلاک 23

مدیریت: مهندس مدنی


اجرای روشویی سفارشی سرامیک,اجرای سنگ طبیعی,اجرای کوارتز,اجرای صفحات کابینت, اجرای کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک, طراحی و بازسازی داخلی,طراحی دکوراسیون در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی کابینت در تهران , اجرای کابینت در تهران , بازسازی دکوراسیون داخلی , بازسازی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی , طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در تهران , اجرای تخصصی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی تخصصی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی منزل در تهران , تولید روشویی سرامیکی , تولید روشویی , تولید روشویی در تهران , تولید روشویی سرامیکی در تهران , 

نظر خود را بنویسید

با ما در تماس باشید