دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست, هماهنگ سازی رنگ ها و لوازم یک اتاق یا ساختمان به شکل هنرمندانه را دکوراسیون داخلی می گویند.

دکوراسیون داخلی راه ارتباطی بین معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی می باشد زیرا از یک سو با معماری و اجزای ساختمان ارتباط دارد و از سوی دیگر با دکور داخلی ساختمان عجین شده است.

در دکوراسیون داخلی، می توانید با جزئیات بیشتری کار کنید؛ به طور مثال می توانید برای زیبا سازی دیوار های منزلتان از قرنیز،اسکوتی،تسمه و نبشی استفاده کنید.

از قاب عکس، پرده‌ و کتیبه آن استفاده کنید. همچنین می توانید برای دیوار قاب بسازید که متناسب با سبک دکوراسیون منزلتان باشد.

دکوراسیون داخلی چیست

سبک در دکوراسیون داخلی

به زبان ساده سبک یعنی راه و روش . به اندازه تعداد انسان ها تعدادسبک وجود دارد. ما اگر بخواهیم به دنبال هماهنگی و اصول بگردیم باید به دنبال سبک هایی باشیم که در چهارچوبی هماهنگ پی ریزی شده‌اند؛ حالا چند تا از سبک ها را بررسی می کنیم:

سبك شيكر

اين سبك طرفدار سادگي و بي آلايشي است. در اين سبك از رنگ هايی مانند خاكستري و بژ خیلی استفاده مي شود. در كل اين سبك سعي دارد از رنگ هاي مات بيشتر استفاده كند.

چوب های استفاده شده در کفپوش مات هستند و برای رنگ مبلمان رنگ های خنثی را زیبا تر می بیند و چوب انتخاب درخت گیلاس است.

سبك کلونیال

این سبک به دنبال سادگی و ایجاد فضای باز است . از لوارم دست ساز با چوب درختان از جمله کاج و افرا بسیار استفاده می کند. کفپوش ها هم از چوب گردو و آلبالو است. فرش استفاده شده به رنگ روشن است.

سبك مدیترانه‌ای

این سبک طرفدار آرامش و جذابیت است. در این سبک از رنگ های خنثی و آبی ملایم زیاد استفاده می شود. گچبری هایی به رنگ آبی ملایم در این سبک خودنمایی می کند. در کنار این رنگ آجری و سبز دریایی هم استفاده می شود. عناصر ترئینی با حال و هوای دریایی مانند مجسمه های شنی گوش ماهی و تکه های مرجان و غیره برای زیبایی بخشیدن به فضا به کار برده می شود؛ همچنین تابل های پتینه کاری شده مبلمان ساده چوبی و ظروف سفالی این سبک را پر رنگ تر نشان می دهد.

سبك مراکشی

این سبک بسیار جذاب و شور انگیز و منحصر به فرد هست. رنگ های مورد استفاده در این سبک آبی فیروزه‌ای ،سبز و سفید می باشد. عناصر اصلی در این سبک فرش ها کاشی های زیبا به رنگ فیروزه‌ای، ظروف رنگی،فانوس و آثار فلزی هستند.

نوع کفپوش سفالی به رنگ قرمز است. در سکوی های بیرون زده از دیوار جلوه خاصی به فضا می بخشد. مبلمان در این سبک از چوب های منبت کاری شده و مشبک کاری شده هستند. سایبان های نصب شده بر روی سکوها و تخت ها یکی دیگر از عناصر زیبا در این سبک است؛ استفاده از کاشی های زلیج در این سبک بسیار متداول می باشد.

سبك مینیمالیستی

این سبک طرفدار دقت و بی آلایشی می باشد. همه چیز به اندازه استفاده می شود. بدون زمینه های مجلل و پر زرق و برق و تاکید آن بر سادگی است. رنگ های مورد استفاده یا خیلی روشن، در بعضی از مواقع رنگ های درخشان هستند. استفاده از اشکال هندسی مانند مربع، مستطیل و دایره در این سبک متداول است. سطوح وسایل استفاده شده صاف و بدو جزئیات است.

سبك فرانسوی

این سبک طرفدار نشاط، سرزندگی و دل فریبی است. سبک فرانسوی ترکیبی از دو سبک روستیک و سلطنتی می باشد. رنگ های آبی , سبز , قرمز ، طلایی در این سبک زیاد به چشم می خورد.

دیوار ها اغلب به رنگ سفید روشن رنگ آمیزی می شود تا علاوه بر روشنی فضا جلوه‌ای خاص به وسایل ببخشد. گنجه های فرانسوی ساخته شده از چوب با حکاکی های زیبا یکی دیگر از خصوصیات این سبک است. مبلمان از جنس چوب با لبه هایی ابری شکل فضایی دل انگیز به محیط می دهد.

سبك کلاسیک

در واقع این سبک سنتی غربی است. عناصر مهم مبلمان آنتیک، گچ کاری های زیبا، وسایل چوبی تزئینی با جزئیات فراوان، پرده های لوکس با پارچه های طرح دار منگوله دار، آینه های بزرگ قدی کلکسیون ها هستند. در این سبک اصالت به زیبائی تمام نمایان است. رنگ های به کار گرفته شده رنگ های خنثی، بژ، کرم و خاکستری هستند. تقارن و حفظان بسیار مهم است.

و در آخر 

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم که دیگر وبلاگ های ما را نیز مطالعه بفرمایید.

راه های ارتباطی ما:

تماس: 09129640949

اینستاگرام: decorations_stone

واتساپ: 989129640949

وبسایت: www.decorations-stone.com

ساعت کاری: ۸ صبح الی ۲۱

آدرس: تهران، پردیس, جاجرود، شهرک صنعتی کمرد، کوچه الماس پلاک 23

مدیریت: مهندس مدنی


اجرای روشویی سفارشی سرامیک,اجرای سنگ طبیعی,اجرای کوارتز,اجرای صفحات کابینت, اجرای کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک, طراحی و بازسازی داخلی,طراحی دکوراسیون در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی کابینت در تهران , اجرای کابینت در تهران , بازسازی دکوراسیون داخلی , بازسازی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی , طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی , طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در تهران , اجرای تخصصی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی تخصصی دکوراسیون داخلی در تهران , طراحی دکوراسیون داخلی منزل در تهران , تولید روشویی سرامیکی , تولید روشویی , تولید روشویی در تهران , تولید روشویی سرامیکی در تهران , 

نظر خود را بنویسید

با ما در تماس باشید